Goat Secondary Antibodies
Secondary antibodies where goat is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Quantity
- (19)
- (61)
- (12)
- (2)
- (85)
- (1)
- (793)
- (285)
- (5)
- (1,355)
- (818)
- (181)
- (349)
- (11)
- (21)
- (2)
- (7)
- (51)
- (17)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (136)
- (457)
- (4)
- (2)
- (1)
- (21)
- (11)
- (1)
- (2)
- (3)
- (145)
- (14)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (7)
- (29)
- (28)
- (2)
- (3)
- (6)
- (65)
- (294)
- (1)
- (1)
- (2)
Conjugate
- (2)
- (189)
- (6)
- (3)
- (11)
- (4)
- (2)
- (96)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (15)
- (67)
- (20)
- (24)
- (1)
- (13)
- (4)
- (81)
- (4)
- (10)
- (3)
- (2)
- (6)
- (8)
- (49)
- (21)
- (9)
- (33)
- (12)
- (9)
- (299)
- (1)
- (424)
- (3)
- (4)
- (4)
- (3)
- (18)
- (16)
- (2)
- (139)
- (112)
- (121)
- (126)
- (123)
- (16)
- (2)
- (125)
- (119)
- (105)
- (23)
- (2)
- (391)
- (41)
- (4)
- (532)
- (12)
- (150)
- (38)
- (38)
- (150)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (1)
- (201)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (5)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (164)
- (1)
- (14)
- (2)
- (3)
- (2)
- (4)
- (1)
- (5)
- (2)
- (2)
- (76)
- (1)
- (1)
- (1)
- (105)
- (2)
- (6)
- (80)
- (116)
- (4)
- (639)
- (2)
- (11)
- (1)
- (2)
Host Species
- (5,327)
- (2)
- (3)
Classification
- (7)
- (23)
- (5,088)
- (72)
- (4)
- (134)
Target Species
- (18)
- (14)
- (15)
- (17)
- (15)
- (50)
- (133)
- (205)
- (17)
- (25)
- (119)
- (140)
- (26)
- (1)
- (2)
- (25)
- (124)
- (85)
- (1)
- (1,250)
- (30)
- (47)
- (1,539)
- (126)
- (703)
- (610)
- (7)
- (1)
- (6)
- (1)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
2,671
–
2,685
of
25,065
results
Goat anti-Bovine IgG F(ab')2 Secondary Antibody, Texas Red, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Human IgM Heavy Chain Secondary Antibody, Allophycocyanin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Rat IgG2c Heavy Chain Secondary Antibody, DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Mouse IgG1 Heavy Chain Secondary Antibody, FITC, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody has been used in 3 publications
Invitrogen™ Goat anti-Rat IgG2a Recombinant Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 647
Goat Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
Encompass Procurement Services
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 647 |
| Applications | Immunohistochemistry (Paraffin),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG2a |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.008% Bromonitrodioxane, 0.008% Methylisothiazolone; pH 6.3-7.3 |
| Immunogen | Purified Rat IgG. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | 3H24L4 |
Goat anti-Human IgE Heavy Chain Secondary Antibody, Alkaline Phosphatase, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Human IgG Fc Secondary Antibody, Janelia Fluor 549, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Chicken |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | FITC |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Chicken IgY (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.01% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Chicken IgY whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 488 (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | DyLight 488 |
| Applications | Western Blot,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry,Immunofluorescence,Immunohistochemistry (Paraffin),ELISA |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rabbit IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Superclonal™ Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 647
Goat Recombinant Superclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 647 |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Gravity column chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide |
| Immunogen | Recombinant full-length protein. |
| Classification | Recombinant Superclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Mouse IgG2c Heavy Chain Secondary Antibody, PerCP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,Flow Cytometry,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Immunogen affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | This Goat anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody was developed against mouse IgG-heavy and light chain. |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Human IgG/IgM (H+L) Secondary Antibody, HRP (Horseradish Peroxidase), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody