Goat Secondary Antibodies
Secondary antibodies where goat is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Quantity
- (19)
- (61)
- (12)
- (2)
- (85)
- (1)
- (793)
- (285)
- (5)
- (1,355)
- (818)
- (181)
- (349)
- (11)
- (21)
- (2)
- (7)
- (51)
- (17)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (136)
- (457)
- (4)
- (2)
- (1)
- (21)
- (11)
- (1)
- (2)
- (3)
- (145)
- (14)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (7)
- (29)
- (28)
- (2)
- (3)
- (6)
- (65)
- (294)
- (1)
- (1)
- (2)
Conjugate
- (2)
- (189)
- (6)
- (3)
- (11)
- (4)
- (2)
- (96)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (15)
- (67)
- (20)
- (24)
- (1)
- (13)
- (4)
- (81)
- (4)
- (10)
- (3)
- (2)
- (6)
- (8)
- (49)
- (21)
- (9)
- (33)
- (12)
- (9)
- (299)
- (1)
- (424)
- (3)
- (4)
- (4)
- (3)
- (18)
- (16)
- (2)
- (139)
- (112)
- (121)
- (126)
- (123)
- (16)
- (2)
- (125)
- (119)
- (105)
- (23)
- (2)
- (391)
- (41)
- (4)
- (532)
- (12)
- (150)
- (38)
- (38)
- (150)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (1)
- (201)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (5)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (164)
- (1)
- (14)
- (2)
- (3)
- (2)
- (4)
- (1)
- (5)
- (2)
- (2)
- (76)
- (1)
- (1)
- (1)
- (105)
- (2)
- (6)
- (80)
- (116)
- (4)
- (639)
- (2)
- (11)
- (1)
- (2)
Host Species
- (5,327)
- (2)
- (3)
Classification
- (7)
- (23)
- (5,088)
- (72)
- (4)
- (134)
Target Species
- (18)
- (14)
- (15)
- (17)
- (15)
- (50)
- (133)
- (205)
- (17)
- (25)
- (119)
- (140)
- (26)
- (1)
- (2)
- (25)
- (124)
- (85)
- (1)
- (1,250)
- (30)
- (47)
- (1,539)
- (126)
- (703)
- (610)
- (7)
- (1)
- (6)
- (1)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
766
–
780
of
25,042
results
Goat anti-Hamster IgG (H+L) Secondary Antibody (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody has been used in 3 publications
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Hamster |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry,Immunofluorescence,Dot Blot |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Armenian and Golden Syrian Hamster IgG, whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Mouse IgG1 Superclonal™ Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 647
F(ab)-Goat Recombinant Superclonal Secondary Antibody
Encompass Procurement Services
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 647 |
| Applications | Immunohistochemistry (Paraffin),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG1 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.008% Bromonitrodioxane, 0.008% Methylisothiazolone; pH 6.3-7.3 |
| Immunogen | Purified Mouse IgG. |
| Classification | Recombinant Superclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Equine IgG F(ab')2 Secondary Antibody [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Equine |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG F(ab')2 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Multi-step |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Horse IgG F(ab')2 fragment |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Human IgG/IgM (H+L) Secondary Antibody, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Golden Syrian Hamster IgG (H+L) Secondary Antibody (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Human IgG F(ab')2 Secondary Antibody, DyLight 755, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Mouse IgA Secondary Antibody, DyLight 488, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Chicken IgG (H+L) Secondary Antibody, PE, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, HRP (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Golden Syrian Hamster IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 650, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Donkey |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | TRITC |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Donkey IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | IgG fraction |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.01% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Donkey IgG whole molecule |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Donkey IgG (H+L) Secondary Antibody, Texas Red, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Goat anti-Human Lambda Light Chain Secondary Antibody
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Immunoelectrophoresis,Immunohistochemistry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human Lambda Light Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.09% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Human Lambda b+f. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Mouse IgG1 Secondary Antibody, DyLight 488, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody