Rabbit Secondary Antibodies
Secondary antibodies where rabbit is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Host Species
- (2)
- (1,842)
Quantity
- (36)
- (39)
- (1)
- (1)
- (10)
- (314)
- (58)
- (157)
- (353)
- (40)
- (37)
- (24)
- (94)
- (17)
- (10)
- (52)
- (3)
- (1)
- (2)
- (63)
- (75)
- (268)
- (1)
- (4)
- (1)
- (24)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (10)
- (5)
- (47)
- (8)
- (11)
- (68)
Classification
- (1)
- (92)
- (1,650)
- (69)
- (31)
Target Species
- (9)
- (85)
- (24)
- (72)
- (24)
- (25)
- (69)
- (62)
- (1)
- (258)
- (13)
- (73)
- (52)
- (260)
- (21)
- (419)
- (1)
- (35)
- (135)
- (199)
- (1)
- (2)
- (1)
Applications
- (40)
- (176)
- (1,318)
- (506)
- (47)
- (74)
- (5)
- (534)
- (100)
- (7)
- (9)
- (423)
- (1,040)
- (94)
- (1)
- (372)
- (68)
- (108)
- (4)
- (1)
- (2)
- (6)
- (1,254)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
256
–
270
of
7,448
results
Invitrogen™ Rabbit anti-Human Kappa Light Chain Recombinant Secondary Antibody
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human Kappa Light Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide; pH 7.2-7.4 |
| Immunogen | Peptide corresponding to Human IgG. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM126 |
Invitrogen™ Rabbit anti-Human IgM Recombinant Secondary Antibody
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human IgM |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide; pH 7.2-7.4 |
| Immunogen | Peptide corresponding to Human IgM. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM121 |
Invitrogen™ Rabbit anti-Human IgG2 Recombinant Secondary Antibody
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human IgG2 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide; pH 7.2-7.4 |
| Immunogen | Peptide corresponding to Human IgG2. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM118 |
Rabbit anti-Rat IgG (H+L) Secondary Antibody, PE, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Rabbit anti-Human Ig (Light chain) Recombinant Secondary Antibody
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Gene Accession No. | P0CG04 |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human Ig (Light chain) |
| Gene Symbols | IGLC1 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Gene | IGLC1 |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Gene ID (Entrez) | 3537 |
| Formulation | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide |
| Immunogen | Human IgG. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM129 |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG, IgM (H+L) Secondary Antibody, AP
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Applications | Western Blot |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.8 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG, IgM (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | TBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 8 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, Rhodamine
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Rhodamine |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.5 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Mouse IgG1 Secondary Antibody (20) [DyLight 488], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Monoclonal Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Sheep |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Applications | Western Blot |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.6 mg/mL |
| Antigen | Sheep IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | TBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 8 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Bovine IgM Heavy Chain Secondary Antibody, HRP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG, IgM (H+L) Secondary Antibody
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2.4 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG, IgM (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG F(ab')2 Secondary Antibody, HRP
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | HRP |
| Applications | Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.8 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG F(ab')2 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Mouse IgG1 Secondary Antibody (20) [Biotin], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Monoclonal Antibody
Rabbit anti-Goat IgG F(ab) Secondary Antibody, PerCP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Goat IgG F(ab) Secondary Antibody, Janelia Fluor 549, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody