Rabbit Secondary Antibodies
Secondary antibodies where rabbit is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Host Species
- (2)
- (1,842)
Quantity
- (36)
- (39)
- (1)
- (1)
- (10)
- (314)
- (58)
- (157)
- (353)
- (40)
- (37)
- (24)
- (94)
- (17)
- (10)
- (52)
- (3)
- (1)
- (2)
- (63)
- (75)
- (268)
- (1)
- (4)
- (1)
- (24)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (10)
- (5)
- (47)
- (8)
- (11)
- (68)
Classification
- (1)
- (92)
- (1,650)
- (69)
- (31)
Target Species
- (9)
- (85)
- (24)
- (72)
- (24)
- (25)
- (69)
- (62)
- (1)
- (258)
- (13)
- (73)
- (52)
- (260)
- (21)
- (419)
- (1)
- (35)
- (135)
- (199)
- (1)
- (2)
- (1)
Applications
- (40)
- (176)
- (1,318)
- (506)
- (47)
- (74)
- (5)
- (534)
- (100)
- (7)
- (9)
- (423)
- (1,040)
- (94)
- (1)
- (372)
- (68)
- (108)
- (4)
- (1)
- (2)
- (6)
- (1,254)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
421
–
435
of
7,448
results
Rabbit anti-Mouse IgG1 Secondary Antibody (20) [DyLight 405], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Monoclonal Antibody
Rabbit anti-Porcine IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Pig |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Multi-step |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Swine IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Mouse IgG F(ab')2 Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG F(ab')2 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Multi-step |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Mouse IgG F(ab')2 fragment |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Mouse IgG3 Heavy Chain Secondary Antibody, FITC, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Human IgG Fc Secondary Antibody, Alkaline Phosphatase, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG Fc |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C. Do not freeze. |
| Purification Method | Affinity Purified |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Dot Blot |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rabbit anti-Human IgG Fc fragment Secondary Antibody was produced by repeated immunization with Human IgG F(c) fragment in rabbit. |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Fluorophore-Linked Immunosorbent Assay |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Multi-step |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody (Pre-adsorbed) was produced by repeated immunization with mouse IgG whole molecule in rabbit |
| Primary or Secondary | Secondary |
VHH Rabbit anti-Llama, Secondary Antibody, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Antigen | VHH |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at -20°C short term. Aliquot and store at -80°C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Llama |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Western Blot,ELISA |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | This antibody was prepared from whole rabbit serum produced by repeated immunizations with a VHH camelid domain protein. |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Sheep IgG (H+L) Secondary Antibody, Rhodamine, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4°C short term. Aliquot and store at -20°C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Sheep |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Rhodamine |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry,Immunofluorescence,Immunohistochemistry (Paraffin),Dot Blot,ELISA |
| Form | Purified |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Sheep IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Goat IgG F(ab')2 Secondary Antibody, Rhodamine, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Feline IgG Fc Secondary Antibody, Allophycocyanin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Equine IgG Fc Secondary Antibody, DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Sheep IgG Fc Secondary Antibody, PE, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Rat IgG (H+L) Secondary Antibody, Allophycocyanin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Human IgG1 Fc Secondary Antibody (245), DyLight 550, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | DyLight 550 |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG1 Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | This antibody was obtained from a rabbit immunized with purified, recombinant Human IgG1 Fc (Uniprot#: P01857-1; Glu99-Lys330,C103S). HEK293 used as expression system. |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | 245 |
Rabbit anti-Sheep IgM (H+L) Secondary Antibody, DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody