Sheep Secondary Antibodies
Secondary antibodies where sheep is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Classification
- (6)
- (414)
Quantity
- (1)
- (8)
- (31)
- (2)
- (278)
- (58)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (26)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
Conjugate
- (21)
- (11)
- (26)
- (1)
- (1)
- (21)
- (18)
- (18)
- (16)
- (16)
- (16)
- (18)
- (16)
- (2)
- (25)
- (2)
- (40)
- (4)
- (21)
- (5)
- (5)
- (21)
- (21)
- (21)
- (9)
- (2)
- (9)
- (33)
Host Species
- (1)
- (4)
- (414)
Applications
- (32)
- (358)
- (32)
- (12)
- (1)
- (2)
- (82)
- (172)
- (48)
- (3)
- (72)
- (306)
- (37)
- (188)
- (2)
- (1)
- (1)
- (314)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
211
–
225
of
706
results
Sheep anti-Human Lambda Light Chain Secondary Antibody, FITC, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgM (H+L) Secondary Antibody, Janelia Fluor 549, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgG1 Secondary Antibody, Janelia Fluor 646, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgG2 Heavy Chain Secondary Antibody, DyLight 680, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgG Heavy Chain Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Bovine |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG Heavy Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Immunogen affinity purified |
| Gene Alias | Immunoglobulin G, ImmunoglobulinG |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Bovine IgG-heavy chain |
| Primary or Secondary | Secondary |
Sheep anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 488, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | DyLight 488 |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry,Immunofluorescence |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Mouse IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Sheep anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 405, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgM (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Bovine |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | ELISA,Immunodiffusion |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgM (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Purified bovine IgM |
| Primary or Secondary | Secondary |
Sheep anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody, FITC, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 680 (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | DyLight 680 |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry,Immunofluorescence |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rabbit IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Sheep anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, PerCP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgG2 Heavy Chain Secondary Antibody, DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgG2 Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Bovine |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | ELISA,Immunodiffusion |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Research Discipline | Immunology |
| Antigen | IgG2 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Gene Alias | Constant region of heavy chain of IgG2, immunoglobulin gamma 2 (Gm marker), immunoglobulin heavy constant gamma 2 (Gm marker) |
| Gene ID (Entrez) | 3501 |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Purified bovine IgG2 |
| Primary or Secondary | Secondary |
Sheep anti-Human Lambda Light Chain Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Research Discipline | Adaptive Immunity, Immunology |
| Antigen | Lambda Light Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Immunogen affinity purified |
| Gene Alias | IGLC, immunoglobulin lambda constant group |
| Gene ID (Entrez) | 3537 |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Human Lambda Free Light Chain |
| Primary or Secondary | Secondary |
Sheep anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 680, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | DyLight 680 |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry,Immunofluorescence |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Mouse IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |