Combination Refrigerator Freezers
- (7)
- (14)
- (4)
- (14)
- (4)
- (4)
- (1)
- (9)
- (1)
- (2)
- (23)
- (3)
- (1)
- (37)
- (4)
- (1)
- (2)
- (8)
- (1)
- (1)
- (5)
- (3)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (2)
- (4)
- (2)
- (4)
- (1)
- (12)
- (1)
- (18)
- (1)
- (6)
- (3)
- (1)
Filtered Search Results
Essendant Avanti 1.7 Cu.Ft Superconductor Compact Refrigerator, Black
Keep your snacks and favorite beverages close by in the compact 1 7 cubic foot superconductor refrigerator from Avanti The perfect commercial-grade mini fridge for the hotel room office dorm man cave she shed bar bedroom or anywhere you need a little extra refrigerator space Interior Volume Capacity- 1 7 cu ft Width- 17 Depth- 19 Height- 20 25
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Felix Storch Inc ACCUCOLD 20INCH BUILT IN REFRIG FREEZER
ACCUCOLD 20INCH BUILT IN REFRIG FREEZER
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Essendant Avanti 5.5 CF Side by Side Refrigerator/Freezer, Black/Platinum
Side-by-Side Refrigerator/Freezer offers a generous 5 5 cubic foot capacity The refrigerator section has a 3 3 cu ft capacity with a 2 2 cu ft freezer Attractive cabinet with platinum-finish doors and molded decorator is the perfect addition to any kitchen or office Enjoy plenty of storage space with two fixed shelves in the freezer section and three sturdy removable/adjustable glass shelves in the refrigerator section Convenient adjustable door bins provide extra storage Interior light in the refrigerator section makes it easy to see what you re reaching for Interior Volume Capacity- 5 5 cu ft Width- 31 Depth- 23 Height- 33 5
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
PHCbi Combination refrigerator/freezer
PHCbi brand 6.3 cu.ft ( 179 L) refrigerator and 2.8cu.ft (80 L) freezer combination unit with separate refrigeration systems. These purpose-built combination units are designed for temperature uniformity not commonly found in commerical cabinets.Temperature RangeRefrigerator 2℃ to 14℃ | Freezer -20℃ to -30℃
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
American Biotech Supply 10CF PHARMACY REFRIG/FREEZER
5.2 CU. FT. CAPACITY (REFRIGERATOR) 4 CU. FT. CAPACITY (FREEZER) ONE GLASS SWING DOOR (FRIDGE)ONE SOLID SWING DOOR (FREEZER)3 ADJUSTABLE SHELVES (FREEZER) 3 ADJUSTABLE SHELVES (FRIDGE)BOTTOM FOOTED SHELF TO ALLOW AIR CIRCULATIONBACK WALL EVAPORATOR COVERKEYED DOOR LOCKSMAGNETIC DOOR GASKET FOR POSITIVE SEALRECESSED DOOR HANDLESSTACKING KITLEVELING LEGSLED INTERIOR LIGHTPROBE ACCESS PORT (3/8")WHITE CABINET AND DOORHIGH DENSITY URETHANE FOAM CABINET AND DOOR INSULATIONHFC-FREE REFRIGERANT (R600A) REFRIGERATORNATURAL, HYDROCARBON REFRIGERANT (R290) FREEZERTWO YEAR PARTS AND LABOR WARRANTY, PLUS AN ADDITIONAL THREE YEAR COMPRESSOR PARTS ONLY WARRANTY
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Grainger DANBY Mini Refrigerator with Freezer Section: Black, 4.4 cu ft Total Capacity, 4 Shelves
Full-Width Freezer Section and Tall Bottle Storage; Integrated Handle; Smooth Back Design. Shelf Material: Glass; Overall Height: 32-3/4 in; Overall Width: 20-3/4 in; Overall Depth: 20-7/8 in. 115V AC
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
BEST BUY 10CUFT FRIDGE W/TOP FREEZE
NC2121200 10CUFT FRIDGE W/TOP FREEZE
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Thermo Scientific™ Value Refrigerator/Freezer
Chill, freeze and retrieve samples safely, simply and economically with this value-oriented refrigerator/freezer.
| Insulation | Polyurethane Foam |
|---|---|
| Warranty | Warranty varies by country, please contact us for details |
| Door Style | Hinged, Open Left to Right, Reversible |
| Refrigerant | R134a, 100% CFC Free |
| Color | White |
| Interior | ABS Plastic |
| For Use With (Application) | Indoor General Storage Of Non-Critical Samples And Reagents |
| Temperature (Setpoint) | Adjustable |
| Typical Lifetime | 10 Years |
| Type | Combination General Purpose Refrigerator/Freezer |
| Temperature Range (Refrigerator) | 1°C to 12°C |
| Lighting | Interior - Yes |
| Exterior Finish | Enameled Steel |
| Display | Temperature Display - None |
Thermo Scientific™ Jewett™ Dual-Temperature Refrigerator/Freezers
Cool specimens in two separate compartments with these dual-temperature refrigerator/freezers, offering a high-performance and space-saving alternative for cold lab storage.
| Height (English) Exterior | 73.9 in. |
|---|---|
| Refrigerant | CFC-free |
| Temperature Range (Freezer) | -20°C |
| Dimensions (D x W x H) Interior | 24 x 24.8 x 50.8 in. (61 x 62.9 x 128.6 cm) |
| Height (Metric) Exterior | 187.6 cm |
| Depth (Metric) Interior | 61 cm |
| Temperature Range (Refrigerator) | 2°C to 4°C |
| Defrost | Automatic |
| Shelves | 1 |
| Capacity (English) Freezer | 4.7 cu. ft. |
| Amperage | 12.1/15 A |
| Style | Upright |
| Depth (Metric) Exterior | 76.2 cm |
| No. of Doors | 2 |
| Exterior Finish | Epoxy-coated Steel |
| Shipping Weight (English) | 550 lb. |
| Height (English) Interior | 50.8 in. |
| Shipping Weight (Metric) | 249 kg |
| Insulation | Polyurethane |
| Warranty | Warranty varies by country, please contact us for details |
| Height (Metric) Interior | 128.6 cm |
| Width (English) Interior | 24.8 in. |
| Capacity (Metric) Freezer | 113 L |
| Rack Capacity | 6 |
| Capacity (Metric) Refrigerator | 311.4 L |
| Monitoring Options | Wireless |
| Width (Metric) Interior | 62.9 cm |
| Depth (English) Freezer | 30 in. |
| Width (Metric) Exterior | 73.7 cm |
| Depth (English) Exterior | 30 in. |
| Capacity (English) Refrigerator | 11 cu. ft. |
| Type | Combination General Purpose Refrigerator/Freezer |
| Depth (English) Interior | 24 in. |
| Width (English) Exterior | 29 in. |
Fisherbrand™ Value Convertible Refrigerator/Freezer PROMO
Flexible and economical laboratory storage.
B Medical Systems™ Precision Combo Laboratory Refrigerator-Freezer
Our Precision combination laboratory refrigerator and freezer provides reliable, space-saving storage.
PHC CORPORATION OF NORTH AMERICA FRIDGE 11.5 FREEZER 4.8
NC2157543 FRIDGE 11.5 FREEZER 4.8
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More