Chicken Secondary Antibodies
Secondary antibodies where chicken is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Applications
- (7)
- (15)
- (22)
- (132)
- (59)
- (28)
- (45)
- (20)
- (4)
- (3)
- (29)
- (114)
- (1)
- (22)
- (29)
- (6)
- (136)
Classification
- (203)
Conjugate
- (8)
- (4)
- (4)
- (4)
- (17)
- (23)
- (3)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (19)
- (31)
- (7)
- (6)
- (8)
- (8)
- (6)
- (7)
- (10)
- (30)
Host Species
- (203)
Quantity
- (34)
- (16)
- (22)
- (87)
- (6)
- (1)
- (37)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Keyword Search:
Clear search
46
–
60
of
397
results
Chicken anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, PE, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Chicken Polyclonal Antibody
Chicken anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, PerCP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Chicken Polyclonal Antibody
Chicken anti-Rat IgG (H+L) Secondary Antibody, PE, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Chicken Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Chicken anti-Human IgG F(ab')2 Secondary Antibody, Biotin
Chicken Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Chicken |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgY |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human IgG F(ab')2 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Purified |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 50% glycerol and 0.1% chloroacetamide; pH 7.2 |
| Immunogen | Purified IgG from normal human serum. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Chicken |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgY |
| Concentration | 1.0 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.075% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Purified normal human IgG. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Chicken anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody, HRP
Chicken Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Chicken |
| Conjugate | HRP |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgY |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Purified |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 50% glycerol and 0.1% chloroacetamide |
| Immunogen | Purified normal human IgG. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Chicken anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody, FITC
Chicken Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Chicken |
| Conjugate | FITC |
| Applications | Immunohistochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgY |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Purified |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 50% glycerol and 0.075% sodium azide |
| Immunogen | Purified normal human IgG. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | -20°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Chicken |
| Conjugate | HRP |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgY |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human IgG Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 50% glycerol and 0.1% chloroacetamide; pH 7.2 |
| Immunogen | Purified IgG from normal human serum. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Chicken anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Chicken Polyclonal Antibody
Chicken anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Chicken Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Chicken |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Immunoassay |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | This Chicken anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody (Pre-adsorbed) was developed against purified rabbit IgG (H&L). |
| Primary or Secondary | Secondary |
Chicken anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, TRITC (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Chicken Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C. Do not freeze. |
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Chicken |
| Conjugate | TRITC |
| Applications | Flow Cytometry,ELISA,Immunocytochemistry,Immunofluorescence,Immunomicroscopy |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Purified Rabbit IgG (H&L) |
| Primary or Secondary | Secondary |
Chicken anti-Rat IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Chicken Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Chicken |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Immunodiffusion,Immunoassay |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | This Chicken anti-Rat IgG (H+L) Secondary Antibody (Pre-adsorbed) was developed against purified rat IgG (H&L). |
| Primary or Secondary | Secondary |
Chicken anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Chicken Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Chicken |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Dot Blot |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Multi-step |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Human IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Chicken anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Chicken Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Chicken |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,Flow Cytometry,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Immunoassay,Immunomicroscopy,Chemiluminescence Immunoassay (CIA) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | This Chicken anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody (Pre-adsorbed) was developed against purified goat IgG (H&L). |
| Primary or Secondary | Secondary |
Chicken anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Chicken Polyclonal Antibody