Goat Secondary Antibodies
Secondary antibodies where goat is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Quantity
- (19)
- (61)
- (12)
- (2)
- (85)
- (1)
- (793)
- (285)
- (5)
- (1,355)
- (817)
- (181)
- (349)
- (11)
- (21)
- (2)
- (7)
- (51)
- (17)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (136)
- (457)
- (4)
- (2)
- (1)
- (21)
- (11)
- (1)
- (2)
- (3)
- (134)
- (14)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (7)
- (29)
- (28)
- (2)
- (3)
- (6)
- (65)
- (294)
- (1)
- (1)
- (2)
Conjugate
- (2)
- (189)
- (6)
- (3)
- (11)
- (4)
- (2)
- (95)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (15)
- (67)
- (20)
- (24)
- (1)
- (13)
- (4)
- (80)
- (4)
- (10)
- (3)
- (2)
- (6)
- (8)
- (47)
- (18)
- (9)
- (31)
- (11)
- (9)
- (299)
- (1)
- (424)
- (3)
- (4)
- (4)
- (3)
- (18)
- (16)
- (2)
- (139)
- (112)
- (121)
- (126)
- (123)
- (16)
- (2)
- (125)
- (119)
- (105)
- (23)
- (2)
- (391)
- (41)
- (4)
- (532)
- (12)
- (150)
- (38)
- (38)
- (150)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (1)
- (201)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (5)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (164)
- (1)
- (14)
- (2)
- (3)
- (2)
- (4)
- (1)
- (5)
- (2)
- (2)
- (76)
- (1)
- (1)
- (1)
- (105)
- (2)
- (6)
- (80)
- (116)
- (4)
- (637)
- (2)
- (11)
- (1)
- (2)
Host Species
- (5,315)
- (2)
- (3)
Classification
- (7)
- (23)
- (5,088)
- (67)
- (4)
- (127)
Target Species
- (18)
- (14)
- (15)
- (17)
- (15)
- (50)
- (133)
- (205)
- (17)
- (25)
- (119)
- (140)
- (26)
- (1)
- (2)
- (25)
- (124)
- (85)
- (1)
- (1,250)
- (30)
- (47)
- (1,533)
- (126)
- (697)
- (610)
- (7)
- (1)
- (6)
- (1)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
106
–
120
of
25,053
results
Invitrogen™ Goat anti-Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 680
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | DyLight 680 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.02% sodium azide; pH 7.2 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | HRP |
| Applications | Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.8 mg/mL |
| Antigen | Human IgM |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG2a Cross-Adsorbed Secondary Antibody, PE
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | PE |
| Applications | Flow Cytometry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG2a Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.3 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | HRP |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.01 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with proprietary stabilizer and no preservative |
| Immunogen | Purified Mouse IgG, whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Superclonal™ Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 594
Goat Recombinant Superclonal Secondary Antibody
Encompass Procurement Services
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 594 |
| Applications | Immunohistochemistry (Paraffin),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.008% Bromonitrodioxane, 0.008% Methylisothiazolone; pH 6.3-7.3 |
| Immunogen | Purified Mouse IgG. |
| Classification | Recombinant Superclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab')2-Goat anti-Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, PE
F(ab')2-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, do not freeze |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | PE |
| Applications | Flow Cytometry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG Fc Cross-Adsorbed Secondary Antibody, PE
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | PE |
| Applications | Flow Cytometry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG Fc Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Biotin
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.3 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Molecular Probes™ Alexa Fluor™ 647 Goat Anti-Rabbit SFX Kit, highly cross-adsorbed
Alexa Fluor™ 647 Goat Anti-Rabbit SFX Kit, highly cross-adsorbed
Encompass Procurement Services
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
| Target Species | Rabbit |
|---|---|
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 647 |
Invitrogen™ Goat anti-Human IgG Fc Cross-Adsorbed Secondary Antibody
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.3 mg/mL |
| Antigen | Human IgG Fc Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.6 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | TBS with 15mg/mL BSA and no preservative; pH 8 |
| Immunogen | Purified Rabbit IgG, whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Biotin
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 488
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | DyLight 488 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.02% sodium azide; pH 7.2 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Secondary Antibody Solution Alk-Phos. Conjugated (Anti-Rabbit)
Pre-diluted, ready-to-use formulation containing alkaline phosphatase labeled polyclonal antibodies in a proprietary stabilizing reagent.
Encompass Procurement Services
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
| Target Species | Rabbit |
|---|---|
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Classification | Polyclonal |
| Isotype | IgG |