SPE Accessories
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (11)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (24)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (47)
- (1)
- (17)
- (2)
- (54)
- (2)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (30)
- (4)
- (1)
- (12)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (9)
- (1)
- (2)
- (24)
- (1)
- (1)
- (2)
- (9)
- (1)
- (2)
- (9)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (3)
- (13)
- (2)
- (28)
- (1)
- (3)
- (1)
- (21)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (4)
- (4)
- (4)
- (3)
- (1)
- (1)
- (5)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
Filtered Search Results
Biotage DISPOSABLE RSRVR TRAY 25/PK 25
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Tray, Reservoir; Biotage; SPE Accessory; Disposable; 25/pk.
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Neta Scientific DSPRSV SP 2ML FRTSANDVG OC
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
This item is manufactured by Agilent
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
MilliporeSigma™ Supelco™ QuEChERS Extraction Tube Shaker Rack
For use with Benchmark Benchmixer XL Laboratory Shakers (Cat. Nos. Z765503, Z765511).
Solstice NOWPak™ liner-based bottle system, Accessory, Dispense MOD Connector
For use with NOWPak™ Containers
| Quantity | Each |
|---|
MilliporeSigma™ LiChrolut™ Extraction Unit and Drying Attachment Accessories: PTFE Adapter
Luer inlet for solvent reservoir, for LiChrolut™ 1mL and 3mL PP columns
Solstice NOWPak™ liner-based bottle system, Accessory, HPLC Sparging Adapter
For direct instrument connection
| Type | SPE Accessory |
|---|---|
| Material | Polypropylene |
| For Use With (Application) | Food and Beverages |
MilliporeSigma™ Supelco™ Preppy™ Vacuum Manifold Collection Rack
For use with Preppy Vacuum Manifold
| Type | SPE Accessory |
|---|---|
| For Use With (Equipment) | Preppy Vacuum Manifold |
| For Use With (Application) | Food and Beverages |
| Product Line | Preppy |
Trajan™ MEPS BINs for LC Applications
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
MEPS is Micro Extraction by Packed Sorbent. Provides miniaturization of conventional sample preparation devices
| Pore Size | 60 Å |
|---|---|
| Particle Size | 45 μm |
| Type | MEPS Barrel Insert and Needle (BIN) |
| Tip Type | LC point needle |
| Diameter (Metric) Outer | 0.72 mm |
| Column Type | LC |
| Volume (Metric) | 10 μL to 1 mL or more |
| For Use With (Application) | Liquid Chromatography |
| Needle Gauge | 22 g |
Trajan™ MEPS Development Kit for LC applications
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
MEPS is Micro Extraction by Packed Sorbent. Provides miniaturization of conventional sample preparation devices
| Pore Size | 60 Å |
|---|---|
| Includes | C18, C8, C2, Silica and C8+SCX phases |
| Particle Size | 45 μm |
| Type | MEPS Development Kit |
| Tip Type | LC point needle |
| Diameter (Metric) Outer | 0.72 mm |
| Column Type | LC |
| Volume (Metric) | 10 μL to 1 mL or more |
| For Use With (Application) | Liquid Chromatography |
| Needle Gauge | 22 g |
SGE™ MEPS™ BINs
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Available in needle styles to suit LC and GC applications
| Pore Size | 60 Å |
|---|---|
| Particle Size | 45 μm |
| For Use With (Application) | MEPS |
| Base Material | Silica |
Trajan™ MEPS BINs for GC Applications
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
MEPS is Micro Extraction by Packed Sorbent. Provides miniaturization of conventional sample preparation devices
| Pore Size | 60 Å |
|---|---|
| Particle Size | 45 μm |
| Type | MEPS Barrel Insert and Needle (BIN) |
| Tip Type | Cone point needle |
| Diameter (Metric) Outer | 0.63 mm |
| Column Type | GC |
| Volume (Metric) | 10 μL to 1 mL or more |
| For Use With (Application) | Gas Chromatography |
| Needle Gauge | 23 g |
Trajan™ MEPS Development Kit for GC Applications
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
MEPS is Micro Extraction by Packed Sorbent. It is the miniaturization of conventional sample preparation devices
Phenomenex Inc SPE - column adapter
apply to DNPH column
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More