Rabbit Secondary Antibodies
Secondary antibodies where rabbit is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Host Species
- (2)
- (1,842)
Quantity
- (36)
- (39)
- (1)
- (1)
- (10)
- (314)
- (58)
- (157)
- (353)
- (40)
- (37)
- (24)
- (94)
- (17)
- (10)
- (52)
- (3)
- (1)
- (2)
- (63)
- (75)
- (268)
- (1)
- (4)
- (1)
- (24)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (10)
- (5)
- (47)
- (8)
- (11)
- (68)
Classification
- (1)
- (92)
- (1,650)
- (69)
- (31)
Target Species
- (9)
- (85)
- (24)
- (72)
- (24)
- (25)
- (69)
- (62)
- (1)
- (258)
- (13)
- (73)
- (52)
- (260)
- (21)
- (419)
- (1)
- (35)
- (135)
- (199)
- (1)
- (2)
- (1)
Applications
- (40)
- (176)
- (1,318)
- (506)
- (47)
- (74)
- (5)
- (534)
- (100)
- (7)
- (9)
- (423)
- (1,040)
- (94)
- (1)
- (372)
- (68)
- (108)
- (4)
- (1)
- (2)
- (6)
- (1,254)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
361
–
375
of
7,451
results
Rabbit anti-Equine IgG Fc Secondary Antibody, Alkaline Phosphatase, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG Fc |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C. Do not freeze. |
| Purification Method | Affinity Purified |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Target Species | Equine |
| Host Species | Rabbit |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Horse IgG F(c) fragment |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Rat IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 633, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Sheep IgG F(ab')2 Secondary Antibody, FITC (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Superclonal™ Secondary Antibody, Biotin
Rabbit Recombinant Superclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, do not freeze |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Gravity column chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.1% sodium azide |
| Immunogen | Recombinant full-length protein. |
| Classification | Recombinant Superclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2.4 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG F(ab')2 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Bovine IgA Heavy Chain Secondary Antibody, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody has been used in 3 publications
Rabbit anti-Goat IgG F(ab) Secondary Antibody, DyLight 405, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Porcine IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Pig |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Multi-step |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Swine IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Sheep IgG F(ab')2 Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Sheep |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG F(ab')2 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Immunogen affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Sheep IgG F(ab')2 fragment |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG Fc Superclonal™ Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 488
Rabbit Recombinant Superclonal Secondary Antibody
Encompass Procurement Services
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 488 |
| Applications | Immunohistochemistry (Paraffin),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.008% Bromonitrodioxane, 0.008% Methylisothiazolone; pH 6.3-7.3 |
| Immunogen | Purified Mouse IgG. |
| Classification | Recombinant Superclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2.31 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Bovine IgG Fc Secondary Antibody, PE, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Guinea Pig IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, Biotin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, HRP
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | HRP |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.8 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |