Rat Secondary Antibodies
Secondary antibodies where rat is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Quantity
- (1)
- (3)
- (33)
- (1)
- (5)
- (60)
- (21)
- (56)
- (20)
- (13)
- (11)
- (28)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (13)
- (1)
- (12)
- (1)
- (45)
- (1)
- (1)
- (17)
Host Species
- (4)
- (1)
- (1)
- (348)
Target Species
- (4)
- (329)
- (19)
- (4)
Isotype
- (1)
- (38)
- (2)
- (110)
- (68)
- (22)
- (80)
- (1)
- (16)
- (8)
- (3)
- (3)
Classification
- (1)
- (1)
- (326)
- (18)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Keyword Search:
Clear search
91
–
105
of
1,307
results
Rat anti-Mouse IgE Heavy Chain Secondary Antibody (LO-ME-3), DyLight 680, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rat Monoclonal Antibody
Rat anti-Mouse IgG1 Heavy Chain Secondary Antibody (LO-MG1-2) [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rat Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rat |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgG1 Heavy Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Purified mouse IgG1 from BALB/c mice |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | LO-MG1-2 |
| Content And Storage | Refrigerate (2°C to 8°C) |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rat |
| Conjugate | RB780 |
| Applications | Flow Cytometry |
| Isotype | IgG2a κ |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | CD8a |
| Regulatory Status | RUO |
| Gene ID (Entrez) | 12525 |
| Formulation | Aqueous buffered solution containing ≤0.09% sodium azide |
| Immunogen | Mouse Spleen Cells or Thymocyte Membranes |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | 53-6.7 |
| Content And Storage | Refrigerate (2°C to 8°C) |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rat |
| Conjugate | RB780 |
| Applications | Flow Cytometry |
| Isotype | IgG2b κ |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | CD4 |
| Regulatory Status | RUO |
| Gene ID (Entrez) | 12504 |
| Formulation | Aqueous buffered solution containing ≤0.09% sodium azide |
| Immunogen | Mouse CTL clone V4 |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | GK1.5 |
Rat anti-Mouse IgG2b Heavy Chain Secondary Antibody (LO-MG2b-2), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rat Monoclonal Antibody
Rat anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, FITC (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rat Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C in the dark. |
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Rat |
| Conjugate | Fluorescein |
| Applications | Western Blot,Flow Cytometry,Immunocytochemistry,Immunofluorescence |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rabbit IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rat anti-Mouse IgM Heavy Chain Secondary Antibody (eB121-15F9), DyLight 650, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rat Monoclonal Antibody
Rat anti-Mouse IgG2a Heavy Chain Secondary Antibody (LO-MG2a-7), Biotin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rat Monoclonal Antibody
Rat anti-Mouse IgG2b Heavy Chain Secondary Antibody (LO-MG2b-2), DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rat Monoclonal Antibody
Rat anti-Mouse IgE Heavy Chain Secondary Antibody (LO-ME-3), DyLight 405, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rat Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Refrigerate (2°C to 8°C) |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rat |
| Conjugate | RB780 |
| Applications | Flow Cytometry |
| Isotype | IgG2a κ |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | CD326 (Ep-CAM) |
| Regulatory Status | RUO |
| Gene ID (Entrez) | 17075 |
| Formulation | Aqueous buffered solution containing ≤0.09% sodium azide |
| Immunogen | Glycoconjugates from BALB/c mouse-derived TE-71 medullary thymic epithelial cell line |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | G8.8 |
Rat anti-Mouse IgG2a Heavy Chain Secondary Antibody (LO-MG2a-7), Allophycocyanin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rat Monoclonal Antibody
Rat anti-Mouse IgG1 Heavy Chain Secondary Antibody (LO-MG1-2), Allophycocyanin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rat Monoclonal Antibody