Goat Secondary Antibodies
Secondary antibodies where goat is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Applications
- (1)
- (15)
- (45)
- (6)
- (329)
- (3,031)
- (28)
- (746)
- (62)
- (11)
- (130)
- (1,065)
- (1,122)
- (57)
- (40)
- (344)
- (2,550)
- (294)
- (2)
- (1,634)
- (51)
- (260)
- (2)
- (13)
- (2)
- (3)
- (2)
- (13)
- (14)
- (3,495)
Conjugate
- (140)
- (2)
- (49)
- (2)
- (3)
- (11)
- (41)
- (14)
- (14)
- (11)
- (4)
- (48)
- (4)
- (10)
- (3)
- (2)
- (6)
- (24)
- (7)
- (5)
- (18)
- (3)
- (3)
- (251)
- (317)
- (3)
- (4)
- (4)
- (1)
- (5)
- (10)
- (1)
- (119)
- (99)
- (103)
- (92)
- (92)
- (4)
- (94)
- (106)
- (92)
- (20)
- (2)
- (78)
- (13)
- (435)
- (137)
- (25)
- (25)
- (137)
- (1)
- (145)
- (1)
- (1)
- (1)
- (145)
- (2)
- (3)
- (2)
- (5)
- (1)
- (5)
- (2)
- (2)
- (18)
- (8)
- (22)
- (447)
- (2)
- (9)
Quantity
- (19)
- (56)
- (7)
- (19)
- (1)
- (610)
- (102)
- (1,186)
- (491)
- (104)
- (194)
- (11)
- (10)
- (1)
- (8)
- (29)
- (1)
- (3)
- (72)
- (208)
- (3)
- (2)
- (21)
- (4)
- (2)
- (48)
- (12)
- (1)
- (6)
- (28)
- (12)
- (2)
- (3)
- (31)
- (208)
Host Species
- (3,508)
- (1)
Target Species
- (17)
- (14)
- (14)
- (16)
- (15)
- (36)
- (110)
- (169)
- (12)
- (15)
- (99)
- (109)
- (20)
- (1)
- (1)
- (23)
- (91)
- (60)
- (762)
- (23)
- (44)
- (851)
- (113)
- (447)
- (457)
- (6)
- (5)
- (1)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
1
–
15
of
3,733
results
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | HRP |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.01 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with proprietary stabilizer and no preservative |
| Immunogen | Purified Rabbit IgG, whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Applications | Western Blot |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.6 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | TBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 8 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Human IgG Fc Cross-Adsorbed Secondary Antibody
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.3 mg/mL |
| Antigen | Human IgG Fc Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2.38 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgM |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2.3 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2.38 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG, IgM (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2.38 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,In Situ Hybridization (ISH),Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.5 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 3mg/mL BSA and 0.08% sodium azide; pH 7.8 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | HRP |
| Applications | Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.8 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight™ 550
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | DyLight 550 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.02% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Purified Mouse IgG, whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight™ 650
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | DyLight 650 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.02% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Purified Mouse IgG, whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight™ 405
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | DyLight 405 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.02% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Purified Rabbit IgG, whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight™ 350
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | DyLight 350 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.02% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Purified Mouse IgG, whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight™ 594
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | DyLight 594 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Frozen),Immunohistochemistry (Paraffin),Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.02% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Purified Rabbit IgG, whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, HRP
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | HRP |
| Applications | Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.8 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |