Rabbit Secondary Antibodies
Secondary antibodies where rabbit is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Host Species
- (2)
- (1,842)
Quantity
- (36)
- (39)
- (1)
- (1)
- (10)
- (314)
- (58)
- (157)
- (353)
- (40)
- (37)
- (24)
- (94)
- (17)
- (10)
- (52)
- (3)
- (1)
- (2)
- (63)
- (75)
- (268)
- (1)
- (4)
- (1)
- (24)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (10)
- (5)
- (47)
- (8)
- (11)
- (68)
Classification
- (1)
- (92)
- (1,650)
- (69)
- (31)
Target Species
- (9)
- (85)
- (24)
- (72)
- (24)
- (25)
- (69)
- (62)
- (1)
- (258)
- (13)
- (73)
- (52)
- (260)
- (21)
- (419)
- (1)
- (35)
- (135)
- (199)
- (1)
- (2)
- (1)
Applications
- (40)
- (176)
- (1,318)
- (506)
- (47)
- (74)
- (5)
- (534)
- (100)
- (7)
- (9)
- (423)
- (1,040)
- (94)
- (1)
- (372)
- (68)
- (108)
- (4)
- (1)
- (2)
- (6)
- (1,254)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
211
–
225
of
7,450
results
Rabbit anti-Human IgM Heavy Chain Secondary Antibody, HRP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Sheep IgG Fc Secondary Antibody (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG Fc |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Purification Method | Affinity Purified |
| Conjugate | Unconjugated |
| Target Species | Sheep |
| Host Species | Rabbit |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Sheep IgG F(c) fragment |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Chicken IgG F(ab')2 Secondary Antibody, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 405, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 680, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Goat |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | DyLight 680 |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry,Immunofluorescence |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Goat IgG, whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Rabbit anti-Human IgE Recombinant Secondary Antibody
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human IgE |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide; pH 7.2-7.4 |
| Immunogen | Peptide corresponding to Human IgE. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM122 |
| Antigen | IgG, Whole Molecule |
|---|---|
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Form | Purified |
| Classification | Polyclonal |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Rat IgG (H+L) Secondary Antibody (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Bovine IgG Fc Secondary Antibody, Biotin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG Fc |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Purification Method | Affinity Purified |
| Conjugate | Biotin |
| Target Species | Bovine |
| Host Species | Rabbit |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rabbit anti-Bovine IgG Fc fragment Secondary Antibody was produced by repeated immunization with bovine IgG F(c) fragment in rabbit. |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Feline IgG Fc Secondary Antibody, Biotin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG Fc |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Purification Method | Affinity Purified |
| Conjugate | Biotin |
| Target Species | Feline |
| Host Species | Rabbit |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Cat IgG F(c) fragment |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Equine IgG Fc Secondary Antibody, Biotin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG Fc |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Purification Method | Affinity Purified |
| Conjugate | Biotin |
| Target Species | Equine |
| Host Species | Rabbit |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Horse IgG F(c) fragment |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Content And Storage | 2°C to 8°C for one year from date of shipment |
|---|---|
| Host Species | Rabbit |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | Rabbit monoclonal in PBS with 1% BSA and 0.09% sodium azide. |
| Immunogen | Mouse IgG |
| Classification | Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM104 |
| Test Specificity | This antibody reacts to the Fc region of all subclasses of mouse IgG. No cross reactivity with mouse IgM, IgA, IgE, human IgG, and rat IgG. It may cross react to goat IgG. The Fc region of RM104 has been engineered to eliminate the binding of Fc receptor. |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 488
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | DyLight 488 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Mouse IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Guinea Pig IgG (H+L) Secondary Antibody, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody