Wipe Dispensers
- (1)
- (32)
- (1)
- (5)
- (64)
- (2)
- (4)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (17)
- (9)
- (6)
- (35)
- (1)
- (2)
- (16)
- (4)
- (1)
- (3)
- (26)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (8)
- (22)
- (6)
- (2)
- (72)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (7)
- (7)
- (13)
- (6)
- (1)
- (18)
- (6)
- (2)
Filtered Search Results
Fisherbrand™ MagWipe™ Magnetic Tissue Box Holder
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Free up bench top space with a magnetic storage boxes. Fisherbrand™ MagWipe™ Magnetic Tissue Box Holder can be used to keep common laboratory products organized.
Fisherbrand™ Acrylic Dispenser for Wipes
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Acrylic clear holder adds extra weight for one-hand dispensing of tissue wipes.
| Mounting | Free-standing or Wall Mount |
|---|---|
| For Use With (Equipment) | For Kimwipes™ |
| Product Type | Wiper Dispenser |
| Color | Clear |
| Material | Acrylic |
Poltex Wypall Dispenser X60
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Dispenser holds and dispenses Wypall x60, #34790 wipes. Durable PETG construction.
| No. of Compartments | 1 |
|---|---|
| Height (Metric) | 248.92 mm |
| Length (Metric) | 127 mm |
| Color | Clear |
| Product Style | Side Loading |
| Material | PETG |
| Sterility | Non-sterile |
| Width (Metric) | 248.92 mm |
| Holds | Wipes,Labwipes |
Poltex Wipe Holder
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Holds 9 x 9 in. wipes. Poltex Wipe Holder is ideal for securely holding wipes up and out of the way.
| Dimensions (L x W x H) | 9.5 x 9.5 x 4 in. |
|---|---|
| Thickness (English) | 0.25 in. |
| Color | Clear |
| Product Style | Open Top and Front |
| Material | Acrylic |
| For Use With (Application) | Holding 9 x 9 in. wipes |
Poltex L10 Wipe Holder
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Holds one box of L10 Utility Wipes. Super durable PETG construction.
| Dimensions (L x W x H) | 5.75 x 5.2 x 10 in. |
|---|---|
| Material | PETG |
High-Tech Conversions Grab-EEZ Stainless Steel Dispenser
Grab-EEZ Stainless Steel Dispenser ideal for dispensing 9 x 9 cleanroom wipes.
Poltex Large Labwipe Holder
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Poltex Large Labwipe Holder holds a large box of laboratory wipes
| Product Type | Labwipe Holder |
|---|---|
| Quantity | 2/Cs. |
| Product Type | Wiper Dispenser |
|---|---|
| Product Style | Hinged Lid with Closed Front |
Poltex Alcohol Wipe Bag Holder (Keyhole Slot Mount)
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Holds and dispenses large alcohol wipe packet.
| Includes | Rubber pads on bottom corners, full-length hinged |
|---|---|
| Mounting | Free-standing or Wall Mount |
| Height (Metric) | 25.4 cm |
| For Use With (Equipment) | For wipes |
| Product Type | Wiper Dispenser |
| Thickness (English) | 0.25 in. |
| Color | Clear |
| Material | Acrylic |
| For Use With (Application) | Easy access from front or top |
| Edges | Flame Polished |
| Height (English) | 10 in. |
Current Technologies Clear Acrylic Holders for HYPE-WIPE™ Towelettes
Reduce clutter on workbench, counters, trays, carts with clear acrylic dispensers for use with HYPE-WIPE™ and Mini HYPE-WIPE™ bleach towelettes
| Length (Metric) | 10.16 cm |
|---|---|
| Product Type | Wiper Dispenser |
| Color | Clear |
| Length (English) | 4 in. |
| Material | Acrylic |
| For Use With (Application) | Reduce clutter on workbench, counters, trays, carts |
| For Use With (Equipment) | For wipes |
|---|---|
| Product Type | Wiper Dispenser |
| Thickness (English) | 0.25 in. |
| Color | Clear |
| Edges | Flame Polished |
Poltex Sani/Clorox Wipe Holder
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Holds wipe tubs.
| Height (Metric) | 228 mm |
|---|---|
| Length (Metric) | 147 mm |
| Product Type | Wipe Tub Holder |
| Thickness (English) | 0.25 in. |
| Color | Clear |
| Quantity | 1 Ea. |
| Material | PETG |
| For Use With (Application) | Sani or clorox wipes or equivalent |
Poltex Wypall L30 Holder
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Holds wipes up and out of the way.
| Dimensions (L x W x H) | 6.6 x 6.3 x 10 in. |
|---|---|
| Material | PETG |