Chromatography Port Injection Liners
- (1)
- (7)
- (2)
- (2)
- (3)
- (15)
- (1)
- (9)
- (3)
- (7)
- (7)
- (1)
- (82)
- (12)
- (4)
- (7)
- (5)
- (2)
- (2)
- (15)
- (11)
- (3)
- (15)
- (5)
- (4)
- (9)
- (2)
- (2)
- (5)
- (48)
- (7)
- (1)
- (8)
- (4)
- (2)
- (2)
- (18)
- (1)
- (32)
- (33)
- (123)
- (12)
- (31)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (4)
- (10)
- (2)
- (19)
- (2)
- (13)
- (49)
- (43)
- (22)
- (1)
- (1)
- (18)
- (7)
- (4)
- (1)
- (2)
- (11)
- (3)
- (15)
- (81)
- (4)
- (6)
- (6)
- (1)
- (34)
- (105)
- (10)
- (25)
- (44)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (23)
- (1)
- (45)
- (3)
- (4)
- (18)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (43)
- (1)
- (4)
- (9)
- (1)
- (79)
- (4)
- (5)
- (14)
- (2)
- (4)
- (3)
- (116)
- (6)
- (1)
- (2)
- (2)
- (10)
- (1)
- (4)
- (9)
- (6)
- (12)
- (1)
- (2)
- (14)
- (23)
- (1)
- (44)
- (11)
- (3)
- (1)
- (4)
- (5)
- (3)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (9)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (3)
- (2)
- (1)
- (2)
- (3)
- (3)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (1)
- (2)
- (8)
- (15)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (52)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (4)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (5)
- (1)
- (6)
- (6)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (3)
- (11)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (3)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (25)
- (7)
- (4)
- (3)
- (2)
- (5)
- (3)
- (7)
- (1)
- (2)
- (2)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (1)
- (3)
- (5)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (7)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (9)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (12)
- (3)
- (4)
- (1)
- (24)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (230)
- (1)
- (3)
- (44)
- (1)
- (5)
- (22)
- (14)
- (3)
- (2)
- (2)
- (3)
- (56)
- (1)
Filtered Search Results
Restek™ Topaz Uniliner Inlet Liner with Wool
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Features revolutionary technology and inertness to deliver next level True Blue Performance
| Quantity | 5/Pk. |
|---|---|
| Liner Material | Topaz |
Restek™ Laminar Cup Inlet Liners for Thermo TRACE and Focus SSL
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Thermo TRACE, 8000 Series and Focus GCs equipped with SSL inlets.
| For Use With (Equipment) | Thermo TRACE, 8000 Series and Focus GCs equipped with SSL inlets |
|---|---|
| Diameter (Metric) Outer | 8 mm |
| Diameter (Metric) Inner | 4 mm |
| Product Type Specs | Laminar Cup Inlet Liner |
| Liner Material | Borosilicate Glass |
Restek™ Siltek-Treated Metal Inlet Liners for GCs: For Agilent
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Agilent GCs equipped with split/splitless inlets.
| Length (Metric) | 7.85 cm |
|---|---|
| For Use With (Equipment) | Agilent GCs Equipped with Split/Splitless Inlets |
| Diameter (Metric) Outer | 0.63 cm |
| Diameter (Metric) Inner | 0.52 cm |
| Liner Material | Metal |
Restek™ Topaz Straight Inlet Liner with Wool, 2 mm I.D.
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Features revolutionary technology and inertness to deliver next level True Blue Performance
Restek™ Uniliner™ Inlet Liners: Siltek
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Drilled uniliner, for use with Agilent GCs equipped with split/splitless inlets.
Restek™ Liner Seals for CIS4 and PTV
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For CIS4 and PTV.
Restek™ Inlet Liners for Splitless Injection - Cyclo Double Gooseneck
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Useful for splitless mode of operation and slow injections, small (<2μL) sample volumes, and high-boiling point solvent systems
| Length (Metric) | 7.85 cm |
|---|---|
| For Use With (Equipment) | Agilent GCs Equipped with Split/Splitless Inlets |
| Diameter (Metric) Outer | 0.65 cm |
| Quantity | 5/Pk. |
| Product Type Specs | IP Cyclo Double Taper Gooseneck Inlet Liner |
| Liner Material | Borosilicate Glass |
Restek™ Straight Inlet Liner for Agilent GCs with Split/Splitless Inlets
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Agilent GCs equipped with split/splitless inlets.
Restek™ 1078/1079 Liners for Varian GCs: Open
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Bruker/Varian GCs equipped with 1078/1079 inlets.
| Length (Metric) | 54 mm |
|---|---|
| For Use With (Equipment) | For Varian 1078 |
| Diameter (Metric) Outer | 5 mm |
| Product Type Specs | Open Inlet Liner, Sleeve |
| Liner Material | Borosilicate Glass |
Restek™ 3.5mm ID Straight Inlet Liners
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Restek™ Weldment O-ring for EZ Twist Top Split/Splitless Injection Ports
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For EZ Twist top split/splitless injection ports.
Restek™ Topaz Straight Inlet Liner with Wool, Compatible with PerkinElmer GCs
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Features revolutionary technology and inertness to deliver next level True Blue Performance
| Quantity | 5 Pk. |
|---|---|
| Liner Material | Topaz |
Restek™ Inlet Liner Seals for Varian 1177 Injectors
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Agilent and Bruker/Varian 1177 Injectors.
| For Use With (Equipment) | Split Liners, Agilent and Bruker/Varian 1177 Injectors |
|---|---|
| Temperature (Metric) Max | 450°C |
| Product Type Specs | O-ring |
| Liner Material | Graphite |
Restek™ Topaz Straight Inlet Liner
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Features revolutionary technology and inertness to deliver next level True Blue Performance
| Liner Material | Topaz |
|---|
Restek™ CIS4 and PTV Liners for Agilent: Straight Glass Inlet Liner
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Agilent GCs equipped with CIS4/PTV inlets.
| Length (Metric) | 7.1 cm |
|---|---|
| For Use With (Equipment) | Agilent GCs Equipped with CIS4/PTV Inlets |
| Diameter (Metric) Outer | 0.3 cm |
| Diameter (Metric) Inner | 0.2 cm |
| Quantity | 10/Pk. |
| Product Type Specs | Siltek Straight Inlet Liner |
| Liner Material | Borosilicate Glass |