Wipe Dispensers
- (1)
- (32)
- (1)
- (5)
- (64)
- (2)
- (4)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (17)
- (9)
- (6)
- (35)
- (1)
- (2)
- (16)
- (4)
- (1)
- (3)
- (26)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (8)
- (22)
- (6)
- (2)
- (72)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (7)
- (7)
- (13)
- (6)
- (1)
- (18)
- (6)
- (2)
Filtered Search Results
Current Technologies Dispensers for Bio-Screen™ or Fisherbrand™ BloodBloc™ Wipes
Reduce clutter on workbench, counters, trays, carts with either clear acrylic or white cardboard dispensers; sized specifically to store BloodBloc or Bioscreen wipes
| For Use With (Application) | Reduce clutter on workbench, counters, trays, carts |
|---|
Poltex Universal Locking Wipe Cannister Holder
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Holds virtually any wipe cannister, mask box, glove box, tissue box, etc.
| Product Type | Adjustable, Lockable Dispenser |
|---|
Contec Hand Wipe Dispenser Stainless Steel Stand
The Stainless Steel Hand Wipe Dispenser Stand offers a durable, easy-to-clean solution for efficient wipe dispensing.
Contec Hand Dry Wipe Dispenser
The Hand Dry Wipe Dispenser with Adhesive Backing offers a secure, space-saving solution for easy wipe access.
Brady™ Towelette Tray
Ear plug dispensers designed to be mounted near all hazardous work areas to remind employees to wear their ear plugs.
Gojo Industries Inc Purell™ Hand Sanitizing Wipes Basic Wall Bracket
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Provides convenient access to Purell™ hand sanitizing wipes.
Poltex™ Clean Room Wipe Dispenser Wall Mount
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Cleanroom wipe holder with lid that mounts to wall.
Poltex™ Wipe Holder with Lid and Mount
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
This Wipe Holder holds and dispenses BluSorb or equivalent wipes for your convenience.
| No. of Compartments | 1 |
|---|---|
| Product Type | Lab Wiper Dispenser |
| Color | Clear |
| Product Style | Hinged Lid |
| Material | PETG |
| Holds | Wipes |
Poltex Small Labwipe Holder
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Poltex Small Labwipe Holder holds a small box of laboratory wipes
| Dimensions (L x W x H) | 3 x 5 x 5 in. |
|---|---|
| Product Type | Labwipe Holder |
| Color | Clear |
| Quantity | 2/Cs. |
Poltex L40 Wypall Dispenser, Bulk Wipe
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Holds and dispenses quarter fold Wypall 40 wipes.
| Height (Metric) | 205 mm |
|---|---|
| Length (Metric) | 170 mm |
| Color | Clear |
| For Use With (Application) | Wypal 40 quarter fold bulk wipes |
| Width (Metric) | 180 mm |
Poltex Combo Small/Large Labwipe Holder
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Poltex Combo Small/Large Labwipe Holder holds one box each of large and small laboratory wipes
| Product Type | Labwipe holder |
|---|---|
| Color | Clear |
| Quantity | 1 Ea. |
Poltex Triple Wipe Holder-2 Tub, Packet
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Holds and dispenses two tubs and up to two packets of disinfecting wipes.
| For Use With (Equipment) | Wipes |
|---|---|
| Product Type | Wipe Holder |
| Material | Acrylic |
| For Use With (Application) | Healthcare |
Contec Hand Dry Wipe Dispenser Screw
The Hand Dry Wipe Dispenser with Screw Mount offers a secure, space-saving solution for easy wipe access.
StatLab Push-up Box Wipe Dispenser
The Push-Up Box has been designed to give you perfect dispensing of wipes